Jūs esate

Aukštojo mokslo (r)evoliucija

Nežinau, ar čia tik man toks įspūdis susidaro, bet studentų susidomėjimas paskaitomis aktyviai artėja į nulį (jei vartosime matematikos terminus). Situacija tokia, kad pusė studentų į paskaitas neina arba eina labai epizodiškai, kita pusė (toji ateinančioji) jei ir sėdi paskaitoje, tai varnas gaudo - šneka, paišo, sudoku sprendžia ir panašiai. Kas gi čia tokio pasidarė tai mūsų aukštojo mokslo sistemai? Niekas niekam neįdomu? O gal kokybė krito? Prastai ir/arba nesuprantamai dėstytojai dėsto? Ar studentai svarbesnių užsiėmimų turi? Jei jau neini į paskaitas klausytis ir užsirašinėti, tai kam tada išvis į tą paskaitą eiti? Tiesiog laiko švaistymas, mano supratimu. Dėstoma daug dalykų, tačiau specialybinių mažoka - manau, tai ir (ne)prisideda prie studentų susidomėjimo paskaitomis. Apmaudu ir gerokai. Na bet ką jau padarysi... Komentarai?

Komentarai

Kad ir pats į kai kurias paskaitas nevaikštau, nes sedėti pusantros valandos žiūrint į bičą, kuris garsiai skaito vadovėlį, kurį tu ir taip turi, nėra priimtina. Žinoma, yra dėstytojų, kurie skaito super, kažką iš praktikos, kažką iš teorijos, ir paskaita verta dėmesio, bet šiaip tai liūdnas vaizdas.

O ko ten eiti, jeigu viską gali iš praktikų + literatūros susižinoti?

Jeigu būtų bent linksma, tai gal ir eičiau, bet kai per 15 minučių atsibosta iki žiovulio, tai aš geriau pamiegosiu.

For the record - tikimybių koliui pasiruošiau per 1-ą dieną (ir būčiau gavęs 80%, jeigu nebūčiau nuėjęs neišsimiegojęs ir pakeitęs visas sąlygas savomis)

Mes su grupiokais pavasarį dažniau alų gerdavom ir biliardą lošdavom, nei paskaitose sėdėdavom:)

Kaip manote, o tai ką daryti reikia, kad tokių nesąmonių nebūtų?

Komentuoti