Jūs esate

Apie studijas KTU Informatikos fakultete

Delfi portale perskaičiau Ievos Jakšaitytės straipsnį apie informatikos studijas KTU Informatikos fakultete ir norėčiau pasidalinti savo įspūdžiais PO studijų KTU Informatikos fakultete. 2010 m. KTU baigiau Informatikos bakalauro studijas ir 2012 m. KTU baigiau Programų sistemų inžinerijos magistrantūros studijas. Šiuo metu dirbu programuotoju ir jau turiu sukaupęs daugiau kaip 6 metų darbo stažą IT srityje. Nedaug, tačiau vis šis tas :)

Natūralu, kad pabaigus studijas ir keletą metų padirbus į buvusias studijas pradedi žiūrėti šiek tiek kitaip. Tad norėčiau pasidalinti keliais mitais apie Informatikos studijas ir savo požiūriu į juos:

  • "Universiteto tikslas yra išmokinti studentus programuoti.". Manau, kad ne. Bakalauro studijų tikslas yra suteikti įvairių sričių (programavimo, operacinių sistemų, tinklų, kompiuterinės grafikos ir pan.) pagrindus, o vėliau jau pats gali savarankiškai gilintis į dominančią sritį. Patinka programuoti? Rinkis programuotojo darbą. Patinka administruoti sistemas? Rinkis sistemų administratoriaus arba DevOps darbą. Patinka darbas su kompiuteriniais tinklais? Rinkis tinklų administratoriaus darbą. Patinka kurti kompiuterinę grafiką? Rinkis animatoriaus ar dizainerio darbą. Ir t.t. Klausai įvairius modulius ir žiūri, kuris tave "užkabins".
  • "Man darbe nei matematikos, nei fizikos nereikės". Kai aš studijavau bakalauro studijose, matematika buvo dėstoma 3,5 metų iš 4. Tik vis kitais pavadinimais - matematika 1, matematika 2, diskrečioji matematika, operacijų tyrimas, taikomoji matematika ir t.t. Fizika buvo dėstoma du semestrus. Man tiek matematika, tiek fizika patikdavo, tačiau kam reikėjo tų modulių, supratau tik vėliau. Šie moduliai buvo skirti "pralaužyti galvą" - išmokyti mąstyti. Iš dalies lavina ir algoritmavimo įgūdžius, kadangi darbe daug kas susiveda į algoritmo rašymą arba sprendimo ieškojimą. Visai kaip matematikoje arba fizikoje :)
  • "Programuotoju nebūsiu". Mano draugas, dar kai buvau antrame bakalauro studijų kurse, įsidarbino programuotoju. Jis tuo metu buvo ketvirtakursis. Jis manė, kad šis darbas yra laikinas, skirtas "prisidurti" prie stipendijos. Taip buvo dėl to, kad programuoti jam nepatiko ir, kaip jis pats pasakė, "Programuotoju nebūsiu". Praėjo jau daugiau kaip 6 metai ir ką Jūs manote? Jis iki šiol dirba programuotoju! Taip kad, kaip sako lietuvių patarlė, "nespjaukite į vandenį, nes gali tekti jį gerti". Jei Jums nepatinka dirbti su Linux komandine eilute universitete, dar nereiškia, jog ateityje neadministruosite didelio Linux serverių klasterio.
  • "Šito modulio man nereikės". Kai studijavau bakalaure, buvo toks modulis "Elektros grandinių teorija". Man pasisekė - dėstė labai geras dėstytojas, toks, apie kurį sakoma "prie bajerio". Modulis nebuvo lengvas, tačiau jame buvo įdomių dalykų (pavyzdžiui, paieškokite internete kas yra "menamas vienetas"). Vienas mano kolega šį modulį atsiskaitė, bet per daug nesigilino į jį. Kažkada susitikus, sako: "Gaila, kad per daug nesimokiau elektros grandinių teorijos... Dabar darbe kaip tik šito reikia ir viską reikia nuo nulio mokintis". O jis dirba prie automatikos programavimo - kuria programines sistemas, skirtas valdyti dideles gamyklas. Ir paaiškėjo, kad šiam darbui reikia daug žinių iš vieno modulio, kuris buvo dėstomas bakalaure :)


Ir pabaigai - geras patarimas. Studentai turi vieną didelį pliusą - Jūs turite nemažai laisvo laiko. Per paskaitas, po paskaitų, savaitgaliais ir t.t. Tad jį panaudokite prasmingai! Nepatingėkite laisvu laiku gilintis į dominančią sritį, programuoti, o savo programas kelti į viešas repozitorijas. Pavyzdžiui, GitHub. Taip Jūs ne tik geriau pramoksite programuoti, bet gal net pavyks sukurti produktą, kurį naudos visas pasaulis! Pavyzdžiui, kaip rašo vienos garsiausių vaizdo redagavimo programos VirtualDub autorius, ši programa yra "Proof that I had too much free time in college".

Tad, gal ir Jums taip pavyks?

P.S. Šį mano straipsnį išspausdino ir Delfi :)

Kategorija: 

Komentuoti