Jūs esate

Nekenčiu reklamos

Rodos, taip vadinosi Rolando Kazlo per BTV rodyta laida. Gal ne visai tinkamas pavadinimas šiai žinutei, bet vistiek į tą pusę. O noriu parašyti apie reklamą ir tai, kad kuo mažiau žmonių apgaudinėtų. Lietuvos Respublikos Reklamos įstatymas  gana aiškiai pasako kada galima/negalima reklamuotis. Citata iš Trečiojo skirsnio 13 straipsnio (aiški ir lakonikška): 13 straipsnis. Reikalavimai reklamai, skleidžiamai kitomis reklamos perteikimo priemonėmis 1. Reklama telefonu, telefaksu, teleksu, elektroniniu paštu gali būti teikiama tik reklamos vartotojo sutikimu ar jo prašymu. 2. Draudžiama tiesiogiai teikti reklamą konkrečiam asmeniui, jeigu yra aiškiai išreikštas šio asmens nesutikimas. Turbūt sutiksite, kad sunku 1-ą punktą kaip nors neaiškiai suprasti. Tačiau čia prasideda interpretacijos. Sėdėjau kartą darbe. Suskambėjo mano telefonas. "Nežinomas numeris" (gudručiai).  Atsiliepiau. Skambina iš vienos Lietuvos įmonės (reklama neužsiimsiu). Sako, skambiname iš ten ir ten, "Ar galima jus sutrukdyti?" (atkreipkite dėmesį į šitą frazę ir paskaitykite 1-ą punktą). Tai aš ir klausiu: o kokiu klausimu? Sako, norime pasiūlyti Jums pasiūlyti sutartį (kitaip tariant - reklamuotis). Sakau, nereikia. Tai pašnekėjo ir vėl to paties klausia "Ar galima jus sutrukdyti?". Sakau: ne. Kai neturiu ką veikti, mėgstu užsiimti savišvieta. Skaitau ką nors. Įstatymus (man įdomesnius) - taip pat. Gali naudingų ir reikalingų dalykų sužinoti. Pakomentuojant šią situaciją galiu pasakyti papratai: tokiu paprastu klausimu apeinamas Reklamos įstatymo reikalavimas (gauti sutikimą (manote, kad ne? Jei atsakote teigiamai - jau sutikote))  gauti sutikimą reklamai. Ir reklama prasideda :D Taigi, dar kartą paskaitykite 13-ą straipsnį ir įsiminkite. Gal pravers :)

Komentarai

Gerulis tas straipsnis yra (: aš tai jį pacituoju visiems lietuviškiems spamintojams, kurie durnus laiškus siuntinėja, nes jie tai tikrai niekad neklausia "ar galima jus sutrukdyti", padlos.
o del telefonu reklamų tai gudriai čia.. niekad nebuvau pagalvojus (: įdomu, jei apkaltintum juos reklama, ar jie pateiktų pokalbio įrašą įrodantį jog "sutikai"? Bet tada galima būtų parišt dėl pokalbių įrašinėjimo ((:

Komentuoti