Jūs esate

Kelionė į Geteborgą (1)

Jau senokai nerašiau - vis kažkaip nespėdavau. Tad šios dienos įrašas apie kelionę į Geteborgą (švediškai Göteborg, angliškai Gothenburg). Geteborgas yra antras pagal dydį Švedijos miestas. Vieta, kurią tikrai verta aplankyti. Pabandysiu surašyti dalį naudingos informacijos keliautojams.

 

Kelionė

Aš su šešiais draugais keliavome Ryanair lėktuvu iš Kauno. Bilietus pirkome dar praeitais metais, tad gavosi net labai pigiai - įskaitant viską bilietai pirmyn-atgal kainavo apie 84 LTL. Žodžiu, tikrai pigiai. Tik nesuklyskite: Geteborge yra du oro uostai: Göteborg City Airport ir Landvetter oro uostos. Ryanair skrenda į pirmąjį ;)

Nuo oro uosto į miestą galima nusigauti visuomeniniu transportu (yra stotelė), bet paprasčiau yra su autobusu į centrinę stotį. Švediškai jis vadinamas Flygbuss ir malonumas nuvažiuoti į Centrinę stotį kainuos 60 Švedijos kronų. Tik vairuotojas bilietų už pinigus neperduoda, galite nusipirkti nebent jei turite Visa ar MasterCard kortelę. Jei norite už grynus pinigus - stotyje yra parduotuvytė, kur parduoda šiuos bilietus.

 

Visuomeninis transportas Geteborge

Viešasis transportas Geteborge yra gerai išvystytas ir patogus. Visas viešasis transportas yra šildomas. Keliauti galite tramvajais, autobusais ir keltu. Tiesa, nepigus. Vienkartinis bilietas kainuoja 25 SEK, dienos - 65 SEK. Trijų dienų (jei gerai pamenu) 110 SEK. Brangoka. Kita vertus, yra pliusų. Švedijos viešojo transporto įmonė Vasttrafik teikia įdomią paslaugą: turint bilietą galima naudotis tramvajais, autobusais ir keltu. Tas keltas keliauja per jūrų uostą iš vienos stotelės į kitą. Labai patiko :) Siūlau išmėginti ;)

 

Kainos Švedijoje

Švedija yra viena iš labiausiai išsivysčiusių šalių pasaulyje. Sakoma, kad šis progresas susijęs su Švediją 50 metų valdžiusiais socialistais. Tad, atlyginimai ten neblogi, bet ir kainos - analogiškos (o pas mus tik kainos neblogos ;] Kita vertus, maisto kainos panašios į lietuviškas, gal tik šiek tiek brangiau. Keista. Žmonės uždirba daugiau, o už maistą moka tiek, kiek mes.

Jei kam aktualu alkoholis - Švedijoje vyriausybė turi alkoholio prekybos monopolį. Tad parduotuvėse galima įsigyti tik alaus (nieko kito nemačiau) IKI (pabrėžiu: IKI) 3,5 proc. Pats pirkau alaus 2,5 proc. (2,6 kronos) ir, stipraus, 3,5 proc. už 6,5 kronos. Alaus kaip alus. Bet vokiškas :) Man sakė, kad yra specialios vyriausybinės parduotuvės, kur galima nusipirkti ir stipresnių gėrimų, bet pats nemačiau tokių, o ir neieškojau :)

 

Kol kas tiek. Kitą kartą bus daugiau iš šios kelionės ;)

 

P.S. Viena Švedijos krona (SEK) yra apie 0,4 LTL :)

 

Komentuoti