Jūs esate

Kavinės Laisvės alėjoje. Antra dalis

Šiandien toliau tesiu pradėtą temą apie Laisvės alėjos kavines. Antra dalis - kavinės, kuriose esu valgęs ir noriu pasidalinti įspūdžiais.
 
Bernelių užeiga Kauno miesto savivaldybėje. Centre, Laisvės alėjoje, įeinate pro Kauno savivaldybės duris (tas sukamas, o NE tas su užrašu "interesantų priėmimas"). Tik atsargiai su tomis durimis - buvau kartą prisivėręs ;) Įėjus sukate į kairę ir ant sienos kabos užrašas "Bernelių užeiga". Tada gale sukate į dešinę ir bus (jei gerai pamenu) pirmos durys į dešinę. Čia yra pigesni dienos pietūs, bet man pasirodė, kad labiau apsimoka imti atskirus patiekalus. Sriuba 1,50 lito arba 2,50 lito, kepsniai - 7,90 lito. Sriubos prastokos (vanduo), tačiau kepsniai neblogi. Patarimas kavinės valdytojams: padėklai kvepės skaniau, jeigu bus valomi su drėgna ir švaria pašluoste :D Bet šiaip tikrai įkandama vieta.
Pas Paolo. Turbūt visiems žinoma vieta prie fontano Laisvės alėjoje. Dienos pietų, kaip supratau, nėra, bet yra dienos sriuba už 4 litus. Su sriuba sėkmės reikalas, bet sriubos yra sąlyginai nemažai. 28 cm picos iki 14 valandos - 12 litų, po 14 valandos - 9,99 lito. Jei neapsisprendžiate ką imti: Paolo (švelni ir skani) arba Marco (aštresnė, su jalapeno pipirais). Pavalgius vaišina kava už 1 centą (espresso arba juoda). Dar atneša po vieną spurgytę užkandai (nemokamai).
Viešbučio Santaka restoranas Europa. Laisvės alėjoje, brome praėjus Šv. Gertrūdos (Marijonų) bažnyčią bus viešbutis. Įėjimas į restoraną - duryse pro kairę pastato pusę arba dešinėje (ėjau kelis kartus). Dar ten kažkaip iš kiemo galima įeiti. Aptarnavimas geras, aplinka - irgi. Dienos pietų nėra, bet yra dienos patiekalai. Visi dienos patiekalai skanūs (visgi, restoranas) - tad galit imti bet ką. Sriubos porcija mažoka (apie 4 litus), salotos tikrai skanios (neapsigausit paėmę; apie 6 litus) ir mėsos kepsnys (apie 10 litų). Vieta ne pigi, tačiau tikrai gera. Turbūt geriausias restoranas kokį žinau Kaune :)
Kipšas. Velnių muziejaus kavinė (už Karo muziejaus iš karto). Aptarnavimo principas gana įdomus (užsisakai, o patiekalus nešioja ir reikia pasakyti, ką užsisakei), bet maistas skanus. Sriubos gana daug (apie 4 litus), o antrų patiekalų kainos svyruoja (vištienos kąsneliai - 8 litai (vištienos krūtinėlė su sezamais) - tikrai skanu). Tik reikia spėti nueiti prieš 12 valandą, nes vėliau prieina daug žmonių ir galima negauti vietos atsisėsti.
Pašto valgykla. Ožeškienės gatvėje, einant nuo Ožeškienės gatvės stotelės, Filharmonijos link yra Lietuvos pašto kiemas (pasukus į dešinę, žiūrėkite iškabas). Tai kiemo gale, kairėje yra valgykla. Sriubos neblogos, antri patiekalai - žiūrint ką pasiimsi, bet šiaip skanu :)

Komentarai

Sveikas Ernestai. Paskaiciau as tavo situos straipsniukus ir zinok turiu sutikti su tavo nuomone jei ne 100 tai bent jau 95% :) Trumpai, tvirtai ri aiskiai. Siaip jei galvoji testi sita savo serija tai rekomenduociau apsilankyti dar ir siose viesojo maitiniko istaigose ir jas patasyti:
1"Metropolio" viesbucio restoranas. Tik iejus i viebuti suki i kaire ir ten yra toks le restoranas.
2"zalias ratas". Cia kavine esanti tarp laisves alejos ir park inn viesbucio.
3"lietuviski patiekalai". Cia valgyklos tipo ale restoranas prie pat soboro. Turetum zinoti ta vieta.
4 milano picerija. Rekomenduoju gruzdinta vistiena su bulvytem fry :) Bent jau mane nustebino geraja to zodzio prasme.

Na gal dar ka rasi :)

Geros dienos tau

Dėkui, Edvinai ;) Per savaitę kitą pabandysiu šias kavines darbe prastumti - išbandysim :)

Man tai visai patikdavo dar sriubinėj valgyt. maža sriubos porcija berods 4 litai, o didelė 6, bet dubenėlis tikrai nemažas o ir sriubų pasirinkimas gan didelis (po kokias 6 kaip minimum). Labai skanios trintos sriubos. Yra ir antrų patiekalų (kaina iki 10 litų). Tiksliai nepasakysiu kur ji yra, nes senokai buvau, bet man rodos arba toj gatvelėj kur Sodra, arba sekančioj.

Dar visai skaniai kažkada valgiau kepyklėlėj ruoštų blynų (čia kur netoli Soboro, ant kryžkelės), o ką tik keptos bandelės desertui ten dieviškos :) Ypač rekomenduoju su marcipanais.

Jei mėgsti kinietišką maistą (ypač man skanu saldžiarūgštė vištiena) siūlau į kokią kiniečių kavinę nueit, kurių centre gausu. Asmeniškai aš eidavau į tą kur link akropolio einant, kur prie Kauno apygardos teismo. Tai dienos pietūs apie 10-12 litų (senokai buvau, girdėjau lyg kainos truputį išaugo), bet su grupioke dviese užsisakydavom vienus dienos pietus ir sočiai pavalgydavom, tai tau kaip vyrui viena dienos pietų porcija būtų kaip tik :)

O šiaip sėkmės paieškose, ir toliau aprašinėk centro kavines, gera idėja ir manau daug kam pasitarnaus :)

Dėkui, Vytaute ;) Bandysiu toliau gerų kavinių ieškoti. Dabar reikės bendradarbius įkalbinti dalyvauti eksperimentuose :D

Komentuoti