Jūs esate

Karai yra naudingi (visiems?)

Nepagalvokite, kad aš cinikas, tiesiog šįkart parašysiu nedidelį straipsnelį apie karus ir jų naudą. Noriu paskatinti žmones susimąstyti. Sakote, kokia nauda iš karo? Didelė.
  • Kareiviams ir karininkams tai puiki galimybė užsidirbti ordinus ir karinius laipsnius. Juk viskas vyksta karo sąlygomis, tad minėtuosius ordinus ir karinius laipsnius galima gauti greičiau.
  • Įvairūs privatūs apsaugininkai gali dirbti privačiai. Suprantama, apmokami aukštais tarifais.
  • Logistikos įmonės gali tiekti prekes ir paslaugas į karo zoną. Didelė rizika, pavojinga? Nieko tokio - visa tai yra apmokama. Brangiai.
  • Įvairiausi patarėjai, konsultantai, vadybininkai ir pan. (gi reikia atkurti sugriautos šalies ūkį ir ekonomiką) apmokami pagal aukštus tarifus. Gi rizika ;)
  • Ginklų gamybos įmonės be tiesioginės naudos (parduoda daugiau ginklų) gali išbandyti savo naujausią ir moderniausią ginkluotę realiomis mūšio sąlygomis, o ne pseudorealiuose poligonuose.
  • Aukšto rango kariškiai (be minėtųjų ordinų ir karinių laipsnių) gali išbandyti naujas strategijas realiomis mūšio sąlygomis.
  • Politikai gali įeiti į istoriją gindami/atstovaudami  šalį nuo karo, paukščių gripo, finansų krizės, teroristų, maro (ar dar nuo ko nors; reikiamą įrašyti ir pabraukti).  Esmės nekeičia :)
  • Mokslininkams karai yra puiki galimybė gauti finansavimą moksliniams tyrimams. Kodėl? Todėl kad rimčiausi išradimai ir atradimai paprastai padaromi kariniams tikslams. Norite pavyzdžio? Internetas ir GPS :) O rimtiems tyrimams reikia rimto finansavimo. Kariniais tikslais tokį galima gauti :)
  • Žiniasklaidai tai puiki galimybė pasikelti reitingus, transliuojant naujienas iš karo zonų. Jau neminint gero užmokesčio už riziką...
  • O visiems paprastiems televizijos žiūrovams, gyvenantiems NE toje valstybėje, kurioje vyksta karas, tai puiki galimybė pagalvoti "gerai, kad tai ne pas mus". Ir, be abejo, paremti politikus, kurie stengiasi tą karą nutraukti ;)
Vieninteliai, kurie kenčia nuo viso šito yra tie žmonės, ant kurių "kailio" šis karas vyksta. Kitaip tariant, žmonės, kurių šalyje yra kariaujama.

Komentarai

Hmmm Susimąsčiau ir prisiminiau. Neretai vieno krepšinio klubo rungtynėse skamba: "jeigu karas - tegul, juk be karo nebus trimitų skelbiančių pergalę mums"

:] Na va ;]

Mhm. Jau geriau Generolo Jono Žemaičio Akademiją baigti ir būti aukštesnio rango karininku. Tai net nereikės pergyventi dėl gyvybės. Tu vadovauji karininkams, o jie šaudo. Bent jau mano tokia nuomonė.

@Tomas

Tomas :
Mhm. Jau geriau Generolo Jono Žemaičio Akademiją baigti ir būti aukštesnio rango karininku. Tai net nereikės pergyventi dėl gyvybės. Tu vadovauji karininkams, o jie šaudo. Bent jau mano tokia nuomonė.

Ir dar didesnė alga. Ir pan

Komentuoti