Jūs esate

Dauguma ir absoliuti dauguma

Protingas klausimas Jums: kiek tai yra dauguma ir absoliuti dauguma? Neskubėkite atsakyti, gerai pagalvokite. Na, jau pagalvojote? Taigi... Kiek? Na?.. 50 procentų ir 2/3? A vat ir ne :D Jei 50 procentų sako "Taip",  likusi penkiasdešimti procentų - "Ne", tai kur čia dauguma? Na, jos ir nėra ;) Paprasta dauguma būtų 50 procentų +1 balsas. Dabar absoliuti dauguma ;) 2/3 ir +1 balsas - tai jau būtų absoliuti dauguma :) Tad nenustebkite, jei kur nors perskaitysite, kad įmonė UAB "ABC" įsigijo įmonės UAB "CDE" 34 procentus akcijų. Kodėl būtent 34 proc.? Ogi todėl, kad likę 66 procentai nėra absoliuti dauguma - jai trūkstai vieno vienintelio balso ;) Tad be 34 proc. akcijų turėtojo pritarimo nebus vykdomi sudėtingi veiksmai - restruktūrizacija, likvidacija ir t.t. Aišku, įstatuose gali būti nurodyta ir dar kaip nors kitaip :) 34 proc. akcijų paketas dar vadinamas "blokuojančios mažumos" akcijų paketu :)

Komentarai

Kaip tik nagrinėju šį klausimą: kiek iš esančių 21 gyventojų reikia sutikimų, kad būtų oficiali, teisiškai pagrįsta dauguma: 11-ar 12 ?... Įdomu, ar tai ką jūs teigiate, tik Jūsų asmeniniai pamąstymai ir prielaidos, ar Jie remiasi kokiu nors Oficialiu Lietuvoje galiojančiu įstatymu, teisės aktu? Terminų žodynai ir Vikipedija tai nerašo, kad dauguma 50 proc + 1 balsas. O rašoma, kad dauguma - tai ko nors didesnioji dalis. Vadinasi iš 21 pakaktų 11, kad būtų dauguma.
Pagarbiai, Jonas Oleškevičius

Tai 50 proc. + 1 balsas ir yra "didesnioji dalis" :)

Jei dėl daugiabučio renovavimo - radau tokį straipsnelį (http://tpg.lt/pages/lt/spaudoje/daugiabuciu-namu-renovavimas-moketi-teks-visiems.php), kur rašo, kad "daugiau kaip pusė" :)

O čia daugiau surašyti mano pamąstymai :)

Komentuoti