Jūs esate

"Lietuvos intelektinės nuosavybės rinkos etikos kodeksas": įdomybės

- autorių teisių ir gretutinių teisių objektų leidėjai ir autorių teisių ir gretutinių teisių objektų naudotojai įsipareigoja sudaryti sąlygas LANVA patikrinti savo turimos produkcijos sandėlius per 24 valandas nuo prašymo pateikimo raštišku būdu; - IPT įsipareigoja LANVA prašymu pateikti jai duomenis asmenų, kurie besinaudodami IPT paslaugomis pažeidžia intelektinės nuosavybės teises.
Dokumentą radau čia: http://gru.lt/wp-content/uploads/2009/06/LANVA_etikos_kodeksas.doc Dabar atsiverčiame Lietuvos Respublikos Konstituciją:
22 straipsnis Žmogaus privatus gyvenimas neliečiamas. Asmens susirašinėjimas, pokalbiai telefonu, telegrafo pranešimai ir kitoks susižinojimas neliečiami. Informacija apie privatų asmens gyvenimą gali būti renkama tik motyvuotu teismo sprendimu ir tik pagal įstatymą. Įstatymas ir teismas saugo, kad niekas nepatirtų savavališko ar neteisėto kišimosi į jo asmeninį ir šeimyninį gyvenimą, kėsinimosi į jo garbę ir orumą.
Taigi, klausimas: kaip tokia kodekso nuostata gali būti taikoma? Aš, aišku, ne teisininkas, bet man kažkodėl atrodo, kad jei duomenys būtų surinkti, jie neturėtų jokios teisinės vertės - duomenys surinkti neteisėtai, tad jie paprasčiausiai negalioja. Dar, prie to paties, kadangi duomenys buvo surinkti neteisėtai, būtų galima kreiptis į teismą ir reikalauti moralinės žalos atlyginim - Konstitucijoje labai aiškiai parašyta. Ką Jūs manote šiuo klausimu?

Komentarai

Taip dėl sekimo, tai ką jie surinktų negalėtų panaudoti teisme, nebent teismas prilygintų įkalčius kaip teisėtus. Beja jis tai gali padaryti, bet kad taip padarytų tai labai maža tikimybė. Nes šnipinėjimui reikia, regis STT leidimo, nes kai ir paskambinus TEO ar kitai įmonei, jie praneša kad bus įrasinėjama, o tu kaip sutikdamas tęsi pokalbį arba prieštaraudamas nutrauki. :)
O dėl pačio LANVA kišimosi, tai man regis jie patys taip besikišdami nudegs. Nes jų toks pažiūris - "MES DIEVAI. DAROM KĄ NORIM."

Ir patiem interneto tiekėjam tai nebūtų naudinga. Nes kad ir aš naudojuosiu internetu, kuris Lietuvoje 100 mb/s, užsienyje 4 mb/s. Tad jei man beliktų tik naršyti, tai kam man tokių greičių reiktų? Juk paprastas puslapis užima tik keletą dešimčių kilobaitų (apie youtube ir kitus nekalbu). Tad užtektų max puses megabito Lietuvoje. O ir kaina atitinkamai mažesnė būtų. Tad nukentėtų tie kas tiekia internetą.

Toliau, kiek pamenu, kažkur skaičiau, kad piratai nusiperka 6 kartus daugiau legalios produkcijos nei tie, kurie nepiratauja.

Tad pabaigai, jei kas atriš LAVNA rankas, tada tikrai prasidės Lietuvos žlugimas IT rinkoje.

Geras pastebėjimas dėl to interneto greičio ;) Teisybė.
Na, lauksim rezultatų šio kodekso :)

Komentuoti