Jūs esate

Mobiliojo ryšio operatoriai nenori naujų klientų, oi, nenori...

Po vakardienos eksperimento priėjau išvados, kad Omnitel ir Bitė visiškai nenori naujų klientų. Parašiau jiems ir paklausiau, kiek kainuotų toks planas:
1) Nemokami pokalbiai visuose Lietuvos tinkluose - 10 valandų.
2) Nemokami SMS į visus Lietuvos tinklus - 2000.
3) Nemokami duomenys - bent 1 GB.
(Iš kur paėmiau tokius skaičius? Atsakymas: "iš lempos" :) Ir pabūkime įnoringais klientais - gi čia kapitalizmas. "Klientas visada teisus".
 
Kas labai nustebino
Laiškus Bitei ir Omnitel parašiau SEKMADIENĮ apie 14h. Kas keisčiausia: ten žmonės dirba, atsakymą gavau tą pačią dieną (riebus pliusas abiems įmonėms, užuojauta tiems dirbantiems savaitgalį). Ir dar įdomiau: kai parašiau Omnitel telefono numerį (laišką siunčiau sekmadienį apie 19h), man perskambino iš Omnitel apie 19:15 SEKMADIENIO vakare. Neblogai, tikrai neblogai.
 
O dabar atsakymai.
 
Bitės atsakymas
Pirmą atsakymą gavau iš Bitės, tad jį ir aprašinėsiu pirmą. Teisybę pasakius, jų atsakymas mane gerokai pašiurpino. Bitė teturi TIK 4-is planus. Tas mane tikrai prajuokino, kadangi tai pateikiama kaip privalumas ("Bitėje“ mobiliojo ryšio mokėjimo planus paprasta pasirinkti – dabar jų yra tik keturi. Mokėjimo planai sukurti atsižvelgiant į pagrindinį vartotojų poreikį – kalbėti...", čia). Analogiški privalumų pavyzdžiai: "mašina nevažiuoja, užtat KAIP stovi!" arba "šis namas visai nesugriuvęs, tai šiuolaikinis menas".
O ir šiaip - kodėl pagrindinis poreikis yra kalbėti? Mano porekiai: kalbėti (kai turiu daug ką pasakyti), parašyti SMS žinutę (kai negaliu kalbėti), naudotis internetu (kai ieškau informacijos). Tad iš tokių TIK keturių planų man jokios naudos.
Na, bet Bitė siūlo 1500 nemokamų SMS TIK už 15 litų per mėnesį. Jėga :D
Apibendrinant, pasiūlymas maždaug toks: 12 h pokalbių už 25 litus, 1500 SMS už 15 litų ir 500 MB duomenų už 15 litų (iš viso: 55 litai). Tad aš atrašiau, kad šis pasiūlymas visiškai neatitinka mano norimo ir ar jie neturi planų pritaikytų pagal vartotojų porekius. Gavau mandagų atsakymą, kad neturi ir galiu rinktis iš jų pasiūlytų. Tad, ačiū.
 
Omnitel atsakymas
Ši įmonė užsidirbo pliusą, kad man paskambino vakar vėlai vakare. Tačiau jų pasiūlymas visai prajuokino. Jis maždaug toks (nespėjau visko užsirašyti):
10 h pokalbių, 300 SMS (iš jų - 250 į Omnitel ir Tele2 tinklus ir (dėl kažkokių mistinių priežasčių) 50 į Bitę (čia tie skaičiai jei gerai pamenu)) per parą, ir 1 GB duomenų. Viskas tik už 48 litus. Žavu, tikrai žavu.
 
Tačiau kas labiausiai pralinksmino tai (pokalbio ištrauka, iš atminties, tai galėjau kokį žodį praleisti):
- Koks pas Jus operatorius?
- <Mano operatorius>
- A... Tai mes su <Mano operatorius> negalime konkuruoti kainomis. Tai kad ir ką mes pasiūlytume, <Mano operatorius>pasiūlytų pigiau...
 
Tai tada man kilo toks klausimas: o tai kuo Jūs konkuruojate rinkoje?.. Pasakėlėmis apie tai, kiek SMS galiu išsiųsti į kokį tinklą per parą?.. Ryšio kokybe? Na, už 48 litus per mėnesį jinai turi būti tikrai gera. Daugiau nesugalvoju kuo :)
 
Išvada
Retorinis klausimas: Kodėl turėčiau keisti operatorių, kai man nei vienas iš dviejų nesugeba pasiūlyti normalaus, man tinkamo plano?..
Akivaizdu, kad principas "klientas visada teisus" negalioja renkantis mobiliojo ryšio operatorių, nes mobiliojo ryšio planai nėra sudaromi individuliai kiekvienam klientui (jei manote, kad sudaromi: 48 ir 55 litai per mėnesį - iš kur tokia "kosminė" kaina?).

Komentarai

Nematau čia niekur teisybės. Kur tu ją pats įžvelgi?

Koks tu klientas, jei su jais neturi sudaręs sutarties?

Jei užsimanysiu aipauno už 3LT tai visi operatoriai turės pasiūlyti už 2.99 ir konkuruoti? :D

Teisybė - kad gerokai per brangu ;)
Klientas - na, aš ne dabartinis, bet gal būčiau, jei būtų normalios sąlygos. O kad jų nėra :)
Dėl iPhone - gal ne visai taip, bet kodėl ne? Juk pardavėjai turėtų būti suinteresuoti, kad tu pas juos pereitum :)

Imi "Labas" ten užsisakai kelis planus ir turi tai ko nori už pakankamai nedidelę kainą :) o planų stipriai daugiau nei 4 :)
+ neišleidžiu daugiau nei 10 lt į mėnesi :)

vajei.. teko darbuotis viename iš dviejų operatorių. Atsakymas nesuprantančiam autoriui. Abu operatoriai pasiūlė planus daugiau mažiau atitinkančius poreikius. Įmanomas kiekvienam norinčiam personalizuoto plano įgvendinamas, bet ne už 10 litų kaip nori autorius. Kažkam juk paskui visą šitą makalynę planų administruoti reikia. Už kažkokius kaštus. Beto, yra operaciniai kaštai (servai, licenzijos, algos adminam ir t.t.). Minėtų poreikių savikaina yra apie 30 lt, čia nekalbam, kad operatoriaus minimalus pelningumas (norint suspėti su besikeičiančiom technologijom turi būti bent 30%). Taigi kainos kaip ir normalios. Jei netinka, renkames pigiausią, kuris mėgstančiam keliauti po užsienius žmogui su savo pastoviais lūžimais išlenda per kitą galą, ko nepasakysi apie Bitę ar Omnitel. Žodžiu kiekvienam savo. Galiu atsakyti taip, operatoriai ne nenori tokių klientų, o tokiems klientams pateikia tokį pasiūlymą, kurio jam neįpirkt. Žodžiu gavosi eilinis lietuviškas palojimas ale 'Kubilius blogas...'. Nori išskirtinių sąlygų ir serviso, susimoki. Nenori nusiperki Pildyk, pasipildai, pridavęs Norfoj butelius ir gauni savo 'nemokamų' sms ar Mb.

Dėkui už komentarą ;)
 
Na, ne tiek pasapaliojimas, kiek komentaras, kad tikrai brangu. Tele2 (negražu reklamuoti) gerokai pigiau :)
 
P.S. Pas mane abenonentas dabar, su nemokamomis valandomis, SMS ir duomenimis :)

Sveikas Ernestai, anaiptol ne su visais operatoriais pabendravai. Dar žinau bent 2: Teledema, Eurocom. Gal tie ką gero turės pasiūlyt ;)

Komentuoti