Jūs esate

Indėlių rizika

Buvau šią savaitę viename iš Lietuvos bankų. Tai ten pasiėmiau tokį lankstinuką (nepamenu pavadinimo), kuriame surašytas ilgas sąrašas vietų, į kurias galima investuoti pinigus: inv. fondai, akcijos, obligacijas ir t.t. Trumpai visos sritys aprašytos ir pridėtas punktas apie rizikas - kokia rizika yra pasidedant pinigus į akcijas, obligacijas ir t.t. Vienas iš punktų buvo indėlis banke. Prie rizikos: "jokia" (ar "nėra" - nepamenu). Toks klausimas: kas čia tokią nesąmonę sugalvojo, kad pasidedant indėlį nėra jokios rizikos? Na taip, rizika mažesnė negu obligacijose, bet kad jos išvis nėra, tai..? Žmonių klaidinimas. Esu rašęs apie indėlių ir investicijų draudimą. Trumpai tariant: kas blogo gali atsitikti, jeigu Jūs padėsite indėlį?
  1. "Tradiciniai" dalykai (gal kvailokai pavadinau, geriau nesugalvojau): politinė rizika (gali pasikeisti valdžia Lietuvoje ir visus indėlius nusavinti); valiutos rizika - valiutos nuvertėjimas ir pan.
  2. Jūsų bankas gali bankrutuoti, tad galite neatgauti savo padėtų pinigų visai arba atgauti tik dalį (indėlių draudimas čia turėtų padėti).
  3. Pinigus gali "suėsti" infliacija - pradinį sumos skaičių atgausite, bet nupirkti galėsite mažiau - indėlių palūkanos nepadengia infliacijos.
Rodos, tiek. Jeigu dar ką praleidau, prarašysiu.

Komentarai

O zek "valiutos rizika - valiutos nuvertėjimas" == "Pinigus gali “suėsti” infliaciją" bent jau as taip manau :D
taip kad karotjiesi :)

Taip, tai gali būti panašu, bet nebūtinai tas pats (mano nuomone). Pvz. jei vienos valiutos kursas valiutų rinkose krenta, tai valiuta nuvertėja.

Komentuoti