Jūs esate

Didesnis PVM ir didesni mobiliojo ryšio paslaugų tarifai

Rugsėjo 1-ą dieną PVM tarifas padidėjo nuo 19% iki 21%. Tad, pasikeitė ir mobiliojo ryšio paslaugų tarifai. Esu vienos iš 3-ių didžiausių Lietuvos mobiliojo ryšio tiekėjų klientas. Esu abonentas - kas mėnesį moku fiksuotą mokestį. Gavęs sąskaitą už rugpjūčio mėnesį radau ir tokį lapuką, kuriame buvo parašyta, kad nuo rugsėjo 1-os dienos pasikeitė mobiliojo ryšio tarifai (dėl padidėjusio PVM) ir pasiūlyta, kad juos galiu peržiūrėti bendrovės interneto svetainėje. Aišku, apie šiuos naujus tarifus aš privalėjau būti informuotas prieš mėnesį ir taip pat man turėjo būti pranešta, jog pasikeitus mobiliojo ryšio tarifams aš turiu teisę vienašališkai nutraukti sutartį. Na, matyt, pamiršo apie tai parašyti. Nuėjau į bendrovės interneto svetainę ir patikrinau savo plano SMS kainą. Tai net žagtelėjau - SMS pabrango beveik 100 proc. (nuo 9 ct./SMS iki 17 ct./SMS). Tada nutariau paklausti bendrovės apie tarifus. Užpildžiau anketą ir išsiunčiau tokį klausimą:
Naudoju planą <mano plano pavadinimas>. Ar turite kokią nors paslaugą, kad būtų galima siųsti nemokamus SMS į visus Lietuvos tinklus? Taip pat kodėl PVM padidėjus 2 proc. SMS kaina į visus tinklus išauga beveik 100 proc. (nuo 9 ct iki 17-os)?
Gavau tokį atsakymą:
Gerb. Ernestai Kardzi, atsakydami į Jūsų užklausą, informuojame, kad Lietuvos Respublikos Seimo sprendimu nuo 2009 m. rugsėjo 1 d. pakeitus pridėtinės vertės mokestį (PVM) iš 19 proc. į 21 proc.,  <įmonė> prisiimė dalį padidėjusio pridėtinės vertės mokesčio (PVM) naštos ir savo klientams nekeitė didžiosios dalies paslaugų tarifų ir mokesčių. Taigi Jums mokėjimo plano <planas> tarifai pasikeitė labai nežymiai: SMS į visus Lietuvos tinklus - 0,09151 Lt/SMS; <kiti tarifai> Dėl papildomų paslaugų užsakymo siūlome kreiptis į <bendrovė> Klientų aptarnavimo centrą trumpuoju numeriu <keli numeriai su jų tarifais>.
Prisipažinsiu: taip ir likau nieko nesupratęs. Internete rašo, kad SMS kainuoja 17 ct., o įmonė atsakė, kad 9,151 ct. Na... Teks palaukti sąskaitos už rugsėjo mėnesį tada ir sužinosiu, kaip yra iš tikrųjų. Bet kokiu atveju - man parašė, kad SMS kainuoja 9,151 ct. :) Kita vertus - gaila. Taip ir nepasakė, ar yra nemokamų SMS siuntimo paslauga. O ir mano pavardę blogai parašė :/ Ji turėjo baigtis su "y", o ne "i" :/

Komentarai

Ne. :)

Komentuoti