Jūs esate

Aukštojo mokslo reformos santrauka - kas bus keičiama?

Kapsčiausi po pagrindinius Lietuvos naujienų portalus ir atkasiau, kas bus keičiama (pagrindiniai ir esminiai bruožai). Tačiau dar iki galo viskas neaišku - reikia sulaukti galutinio įstatymo. Na, o kol kas viskas yra taip:
  1. 10 proc. geriausiai mokyklas baigusių studentų (būsimų pirmakursių) gaus "studentų krepšelius" (kažkas panašaus į "moksleivio krepšelį"). Tad šie laimingieji už mokslą nemokės. Likę mokės visą kainą (žadama, kad vėliausiai nuo liepos 1-os dienos bus sukurtas vyriausybinis fondas, iš kurio bus galima imti paskolas studijoms) - neliks dalinio apmokėjimo už studijas (520 LTL). Ir bent jau dabar šnekama, kad bus taip: baigei mokyklą, papuolei tarp 10 proc. gaunančių "studentų krepšelius", įstojai į universitetą ir nuo šiol gali nebesimokyti - iš tavęs to krepšelio neatims, nebent iš universiteto ar kolegijos tave išmes.
  2. 10 proc. geriausiai baigusių universitetus galės paskolos už mokslą negražinti (jei tokią ėmė).
  3. Dabar studijuojantys studentai studijuos pagal šiuo metu galiojančią tvarką - turintys vidurkį 8-is ar daugiau nemoka už mokslą. Likę - moka.
  4. Girdėjau, kad yra sudaryta kažkokia komisija, kurios darbo tikslas - sumąstyti, kaip suvienodinti vidurkius (na, kur 8-i iš techninių mokslų, ir kur 8-i iš socialinių :) ).
Bet kol kas dar daug neaiškumų. Laukiam, kol konkrečiau bus pasakyta: kas, kur, kaip, kodėl ir kiek. Ir pabaigai. Mėgstu paskaityti įvairius tinklalapius. Atsiverčiau Austrijos Vyriausybės (Kanceliarijos) tinklalapius ir radau apie studijų Austrijoje galimybes. Semestro kaina Austrijoje - 363,36 EUR (1254,60 LTL). Plačiau: http://help.gv.at/Content.Node/148/Seite.1480000.html Palauksim - pasižiūrėsim kiek Lietuvoje bus :)

Komentarai

Debiliškesnio įstatymo negalėjo sugalvot... Mokyklą baigei ir toliau gali bb dročint ir 5-ais varyt. Yay!

Kaip fainai! Man pradeda nepatikt mokytis :D gauni 7.96 ir sedi be stipkes. Yeee!!!

Kol kas tokios idėjos. Palaukim, kol priims įstatymą - gal pakeis dar ką.
Bet šiaip ir aš manau, kad kosmosas...

Komentuoti