Jūs esate

Mokesčių įstatymų pakeitimai - trumpai

Pagalvojau, kad verta būtų surašyti visus pagrindinius mokesčių įstatymų pakeitimus, kad užmetus akį būtų daug maž aišku, kas ir kaip pakeista. Taigi, pradedam:
  • Pridėtinės vertės mokestis (PVM) - 19 proc. (seniau buvo 18 proc.). Naikinamos absoliuti dauguma lengvatų, liks tik lengvata šildymui (tik iki rugsėjo), vaistams, knygoms - iki birželio pabaigos.
  • Pelno mokestis - 20 proc. Seniau buvo 15 proc.
  • Padidintas akcizas alkoholiui - nuo 3840 LTL iki 4416 LTL. Buvau šiandien parduotuvėje - degtinės butelis kaip kainavo apie 17 LTL, taip toliau ir kainuoja 17 LTL; alaus kainos, rodos, irgi tos pačios.
  • Cigaretės pabrango 0,95 LTL, nuo dar rugsėjo - 1,24 LTL. Aš nerūkau - neaktualu :)
  • Padidinti akcizai degalams (dyzelinui - 1140 LTL už 1000 litrų, bešviniam benzinui - 1500 LTL už 1000 litrų, turinčiam švino - 2000 LTL už 1000 litrų, o dujoms - 1050 LTL 1000 kg). Litras benzino pabrango maždaug 44 centais, dyzelinas - apie 22 centus, o dujos - maždaug 40 centų už litrą. Vakar Panevėžy mačiau, kaip degalinės darbuotojas naujas degalų kainas nustatinėjo. Panašiai ir pabrango tikrovėje.
  • Gyventojų pajamų mokestis bus 15 proc., tačiau dar prisideda 6 proc. Privalomojo sveikatos draudimo mokestis, tad iš viso gausis 21 proc.
  • Gaunančiųjų autorinius atlyginimus apmokestinimo taip iki galo ir nesupratau. Jie mokės 15 proc. + Privalomoje sveikatos draudimo mokestį (6 arba 9 proc. ar kažkas panašaus - nesupratau) + dar 6 proc.???? Dėl šio punkto abejoju - nepasitikėkit iki galo.
  • Gaunami dividendai bus apmokestinami 20 proc. tarifu (seniau buvo 15 proc.). Gaila kad padidino.
Čia svarbiausi. Dar pakeistas Neapmokestinamas pajamų dydis (pasirodė labai sudėtinga skaičiavimo tvarka), kažkaip keičiamas apmokestinimas tu žmonių, kurie taupė ir/arba gavo išmokas pagal gyvybės draudimo sutartis (tiesa, šio punkto iki galo irgi nesupratau - ar keičiama įmokų lengvatos tvarka (vėliau galima susigražinti pajamas) ar dar kas (antras pakeitimas, kurio iki galo nesupratau)) ir dar daugiau pakeitimų :) Gaunantys autorinius atlyginimus - reikėtų keliauti į Mokesčių inspekcijos tinklalapius ir ten ieškoti :)

Komentarai

Neapmokęstinamas - iš kurios čia vietos nosinė atsiranda? :)
---------
O dėl dividendų, tai blogai :(

Voj :( Pražiūrėjau :)

kodėl nepilni rss įrašai ateina, aa? :D

alkoholio kainos kol kas tos pačios, nes parduodama tai, kas užsilikę sandėliuose. reik pirkt, kol pigiau..

joa, alkoholis brangs ir gan žymiai. Dirbu vienoj firmoj, tai jau gavom pabrangusio alkoholio siuntą. Pirkit kol nevėlu :D

u-, pagal default'ą, kaip suprantu, taip yra. Kur pakeisti - greitai neradau, tad ir palikau. :)
Aurimai, apsieisim be to alkoholio :P Nesveika gi ;D

brangs alkoholis - mažiau gers :D ir tuomet tikėtina, kad mažiau mokesčių surinks į biudžetą, tačiau didelė tikimybė, kad suklestės "bravorai" bei kontabandininkų "gėris". o į biudžetą iš šios prekybos mokesčiai nekeliauja... bet kokiu atveju, kenksmingiems produktams tik didinti akcizus ir griežtinti prekybą :)

Na, gal ir taip :) Bet pvz. man asmeniškai tai reikalas paprastas: alkoholį perku retai, tad galiu ir daugiau sumokėti :) Baisaus nuostolio nebus.
Kita vertus - tiems, kas nuolat perka, gali kirsti per kišenę :)
O kaip su biudžetu bus - palauksiim kokius pusę metų, tada matysim, kaip sekas :)

kiek girdejau tabako gaminiai brangs nuo kovo men?

Rodos, kažkas ant lito pabrango nuo šių metų pradžios.
Nuo rugsėjo - dar kažkas apie 1,5 LTL.
Tiesa, tiksliai nežinau - nerūkau, tai neaktualu :)

[...] buvo numatomas biudžeto deficitas, viršijantis ES nurodytas ribas. Valdžia nieko geresnio už padidintus mokesčius nebesugalvojo. Nors daug ką apkrovė dideliais mokesčiais, ypač dėl panaikintų PVM lengvatų, [...]

na va, o valdžia kaip nemąsto taip nemąsto... man įdomu labai, kaip šiemet seksis surinkti mokesčius į biudžetą, kai matome, jog dalis įmonių atleidinėja darbuotojus bei krenta pardavimai...

Man irgi įdomu, koks rezultatas bus - reikia kokį mėnesį ar du palaukti. Tada žiūrėsim, kaip su mokesčių surinkimu bus :)

Komentuoti