Jūs esate

Mano įspūdžiai iš kelionės naujuoju lietuvišku traukiniu

Vakar keliavau į Vilnių (ačiū Vaidai). Į Vilnių ir iš Vilniaus keliavau tuo naujuoju traukiniu. Na, ir štai keletas įspūdžių iš kelionės su šiuo traukiniu. Mano problema tokia, kad aš buvau sugadintas gyvenimo Austrijoje. Kai pamatai, kas ten yra "normalu", o Lietuvoje pristatoma kaip "naujovė", tai... Na, bet prie reikalo. Įspūdžiai tokie:
  1. Keliauti gana pigu - pigiau nei autobusu. 2-a klase kainuoja 17 LTL.
  2. Traukinys dviaukštis, tad stovint pirmame aukšte lubos yra labai žemai - maždaug pusė sprindžio man virš galvos (matavau :D Kadangi mano ūgis yra 182 cm, tai pirmo aukšto lubos kabo maždaug 190 cm aukštyje. Aš jaučiuosi nejaukiai, kai lubos taip žemai :)
  3. Traukinyje yra šiek tiek pateiktos informacijos angliškai (užrašas: "Kita stotelė / Next stop"). Tai yra labai gerai - ne visi moka lietuvių kalbą. Tačiau informacijos angliškai galėtų būti ir daugiau. Kad ir visi užrašai traukinyje. Traukinyje yra angliškai garsiai pasakoma informacija apie tai, kad perkant bilietą traukinyje bus mokamas 5 LTL komisinis mokestis. Tačiau tai kaip ir viskas :)
  4. Dėl kažkokių mistinių priežasčių, elektroninės lauko durys paspaudus mygtuką atsidaro tik į vieną pusę. Šito niekaip nesupratau - negi sunku padaryti, kad paspaudus mygtuką atsidarytų abejos durys?..
  5. Traukinys šiek tiek vėlavo. Į Vilnių atvažiavo 1-a minutę vėluodamas, į Kauną - 3-is (turėjo atvažiuoti 20:31, atvažiavo 20:34, o mano troleibusas buvo 20:37; bet spėjau įsėsti).
  6. Traukinys į vieną pusė nuvažiuoja per 1h 12 min. Patogu. Greičiau nei su autobusu :)
  7. Beveik nesijaučia "dunksėjimas" važiuojant bėgiais.
  8. Jeigu daugiau būtų tokių traukinių, tai gal ir važinėjimas geležinkelio transportu būtų populiaresnis.
  9. Kaip Lietuvoje - važiuoti šiuo "nauju" traukiniu verta :)

Komentarai

Dėl durų, rodos, abiejose jų pusėse po mygį atidarymui. O Lietuvos traukiniai bet kuriuo atveju geriau nei Lietuvos autobusai, manau. Dabar gi ir vienaukščių didesnė dalis renovuoti, ir veža gan greitai (lyginant su autobusais). O vėluoja visi, ir greiti, ir ne. Ir visi po kelias minutes (kad į autobusą pasibėgioti).

Taip, abejose. Tačiau norint atsidaryti abi duris, reikia spausti į abu mygtukus :)

Komentuoti