Ką daryti, jei uždirbate didesnę nei vidutinę algą?

Šį straipsnį parašyti paskatino keletas neseniai įvairiuose interneto portaluose perskaitytų straipsnių. Straipsniai apie Darbo kodeksą (-us), vidutinius atlyginimus, emigraciją ir pan.

Kad ir kaip nenorėtume to pripažinti, bet Lietuva jau yra Vakarai. O ne Rytai. Manote kitaip? Pabandykite palyginti Lietuvą su kitomis, iš SSRS išsivadavusiomis šalimis. Pas mus aukštesni atlyginimai, mes esame ES ir NATO nariai, galime laisvai keliauti po užsienio šalis (tėtis pasakojo, kad sovietiniais laikais net į Lenkiją nuvažiuoti reikėdavo prieš pusę metų kreiptis į vietines valdžios įstaigas leidimo; o dabar ar to prašome?). Ir tiesiog gyvename geriau. Tačiau apetitas kyla bevalgant - norisi lygintis ne su Rytais, o su Vakarais. Na, bet visada yra gerai turėti ko siekti.

Labai daug šnekama apie atlyginimus ir kaip juos pakelti (ar kiek jie jau buvo pakelti). Pavyzdžiui, šiandien Delfi.lt perskaičiau, kad "ketvirtį vidutinis mėnesinis darbo užmokestis šalies ūkyje (be individualiųjų įmonių) neatskaičius mokesčių sudarė 793,3 EUR: valstybės sektoriuje - 806,6 EUR, privačiajame sektoriuje - 786,7 EUR". Puiku :) Tačiau žinote, kokia problema? O kiek ta alga pakilo DIDESNĘ nei vidutinę algą uždirbantiems žmonėms? Ar Jūs žinote? Aš nežinau.

Kodėl tai svarbu? Svarbu todėl, kad kažkaip vis negirdžiu - o kas bus daroma, kad Lietuvoje daugėtų DAUGIAU nei vidutinę algą uždirbančių žmonių? Vėlgi - kad ir kaip nenorėtume to pripažinti, bet Lietuvoje yra daug tokių žmonių, kurie uždirba daugiau nei vidutinę algą. Ir jų vis daugėja. O jei tu uždirbi daugiau - mokesčių ir išmokų sistema Lietuvoje nėra labai paranki. Norite, įrodysiu?

1) Mano vienam draugui darė operaciją. Savaitę pragulėjo ligoninėje, poto nedarbingumas buvo dar mėnesį, plius dar reabilitacija. Ir žinote ką jis pasakė? "Negaliu sirgti - man per brangu. Valstybė skatina grįžti į darbą". Kodėl? Viskas labai paprasta.
Remiantis Sodros skaičiuokle, maksimali išmoka už ligos dieną yra 54,25 EUR. Smagu. Padauginam iš 21 darbo dienos (vidutiniškai) ir gausime, kad už mėnesį tau maksimaliai gali išmokėti 1139,25 EUR. Nuskaičiuojam gyventojų pajamų mokestį (15%), privalomojo sveikatos draudimo įmoką (6%) - tad, iš viso 21% - ir gausime, kad sirgdamas už mėnesį gali gauti ~ 900 eurų. Sakote, neblogai? O, taip. Problema - mano draugo alga darbe už mėnesį (po mokesčių) 900 eurų dydį viršija ne procentais, o kartais. Tad, gaunasi taip, kad tave skatina grįžti į darbą nes tavo pajamos gerokai sumažėja. Net ir ne visai pasveikus.

Pastaba: aš pats šiemet nesu sirgęs (buvęs "ant biuletenio"), pernai taip pat (jei atmintis neapgauna). Taip kad išmokų iš Sodros nesu gavęs šiuos du metus :)

2) Mokesčiai Sodrai yra taip pat įdomi tema. Imkime tik darbuotojo sumokamus mokesčius. Taigi, uždirbant "ant popieriaus" 380 eurų, Sodrai sumokėsime 6 proc. Sveikatos draudimo mokesčių, kas sudarytų 22,8 EUR. So far so good. Einame toliau.

500 eurų "ant popieriaus" - 30 eurų.
1000 eurų "ant popieriaus" - 60 eurų.
1500 eurų "ant popieriaus" - 90 eurų.
2000 eurų "ant popieriaus" - 120 eurų.
2500 eurų "ant popieriaus" - 150 eurų.
3000 eurų "ant popieriaus" - 180 eurų.

Ir t.t.

Supratote prie ko lenkiu? Kylant algai "ant popieriaus" ir jai viršijus "vidutinę algą" greitai pasidaro tokia situacija, kad tu moki vis daugiau ir daugiau mokesčių, o ką gauni? Greitai gausi tokią situaciją, kad tu sumoki daugiau mokesčių negu Lietuvoje yra minimali alga.

Mano nuomone, yra visiškai sąžininga, kad daugiau uždirbantys turi mokėti daugiau mokesčių (nesvarbu, kaip tuos mokesčius vadinsime - progresiniai, didesni ar dar kitokie). Tačiau kuo skirsis sveikatos priežiūros paslaugos, sumokėjus mokesčius nuo minimalios algos (22,8 euro) ir sumokėjus mokesčius nuo, pavyzdžiui, 1500 eurų (90 eurų; 4 kartus daugiau mokesčių)? Atsakymas - niekuo.

3) Mano situacija. Man tirpsta ranka. Ok, reikia eiti pas gydytoją. Taigi, mano gydymo procesas atrodė taip:
a) Užsirašiau pas Šeimos gydytoją. Pralaukiau savaitę vizito, paprašiau siuntimo pas neurologą.
b) Gavau siuntimą. Užsiregistravau po mėnesio ("talonų nėra anksčiau"). Man neurologas išrašė siuntimą echoskopijai.
c) Vėl mėnesį pralaukiau eilėje. Pasidariau tyrimą. Iš naujo užsiregistravau pas neurologą.
d) Po mėnesio patekau atgal pas savo neurologą. Išrašė kitą siuntimą (nepamenu kur).
e) Vėl apie mėnesį pralaukiau. Patekau dar į vieną tyrimą.

Rezultatas: per pusę metų aplankiau 6 gydytojus, vidutiniškai laukiau apie mėnesį eilėje patekti pas gydytoją. Pakeičiau kelias kompiuterio klaviatūras ir, atrodo, tas padėjo. Ranka tirpsta mažiau.

Be abejo, negali būti tokios nesąmonės, kad kuo daugiau mokesčių sumoki - tuo greičiau patenki pas gydytoją. Tai būtų totalus absurdas.

Aš turiu daug draugų medikų (tiek rezidentų, tiek gydytojų), kurie papasakojo, kaip jie sunkiai dirba. Aš juos gerbiu. Ir tikrai ne gydytojų, dirbančių ligoninėje, kaltė, jog taip veikia sistema. Bet o tai ką man daryti, jei man skubiai reikia medicininės pagalbos, bet aš vis laukiu kažkokioje eilėje? Mokant Sveikatos draudimo mokesčius nuo "vidutinės algos" dar imti ir "mokamus talonus"? Tai aš jau antrą kartą sumokėsiu už Sveikatos apsaugą!

Mielieji, pripažinkim - žmonės, uždirbantys "didesnę nei vidutinę algą", finansuoja sveikatos apsaugos sistemą. Eilė visiems ta pati. Tik skiriasi sumos, sumokamos nuo algos.

4) Einame toliau. Kuo daugiau tu uždirbi, tuo mažiau tau visokių kompensacijų priklauso (šildymo, mokesčiai už darželį ir pan.). Sakote, reikia paremti neturtingesnius? Pritariu! Tad, gaunant "didesnę nei vidutinę algą" tau Nemokestinamas pajamų dydis yra netaikomas (alga sumažėja), tu moki pilną kainą už, pavyzdžiui, vaikų darželį (pajamos vėl sumažėja) ir t.t. Bet save gali laikyti gana turtingu :)

5) Mano draugui, uždirbančiam didesnę nei vidutinę algą, gimė dvynukai (berniukas ir mergaitė). Turbūt žinote, kad tokiu atveju abu šeimos nariai gauna apmokamas atostogas (vienas pasirenka metus ar dvejus išeiti atostogų, kitas gauna mėnesį atostogų). Esmė - kiek tas išeinantis mėnesį atostogų gauna pinigėlių.

Sakote, 100% algos? Tikrai taip! :)

Vat ir apgavau. Deja, ne. :) Maksimalus išmokos dydis - 1424 EUR. Sakote, daug? Na, nemažai. Problema - mano draugo alga šį dydį gerokai viršija. Tiek po mokesčių, tiek - prieš mokesčius. Tai ir vėl gauname situaciją - kad nelabai apsimoka išeiti to mėnesio apmokamų Sodros atostogų, nes tavo gaunamos pajamos žymiai sumažėja.

6) Vidurkis - įdomus dalykas. Tai daugiau žongliravimas matematika. Pavyzdžiui, aš turiu 10 obuolių, Jūs - 0. Tačiau vidutiniškai gauname, kad abu turime po 5-is obuolius (ir neminim fakto, kad, praktiškai paėmus, Jūs neturite nei vieno obuolio, o aš turiu visus 10).

Kitas pavyzdys. Pavyzdžiui, Jūs gaunate 1000 eurų. Aš - 380 eurų (minimalią algą). Vidurkis - 690 eurų. O, pakilo minimali alga iki 500 eurų! Perskaičiuojam vidutinę algą - ji bus 750 eurų.

Žiūrim, ką turim. Jūs kaip gaunate tą 1000 eurų, taip gaunate. Tai ar Jums alga pakilo? Ne. Bet vidurkis pakilo! Ir kas su juo?

Dažnai prie minimalios algos būna pririšti visokie mokesčiai, įkainiai ir panašūs dalykai. Tad, galimai paslaugos pabrango. O Jūs gaunate tą 1000 eurų. Tad, Jūsų perkamoji galia krito (nes viskas pabrango!). O vidutinis atlyginimas pakilo. Žodžiu, turėtumėte būti laimingas. Bet greičiausiai nebūsite :)

Apibendrinimas

Tiesiog pripažinkime vieną dalyką - Lietuvoje mums viskam neužtenka pinigų. Tad, taip ir gaunasi - nuo vienų žmonių nuskaičiuoja sąlyginai nedaug mokesčių (nes jie uždirba mažai; "devinto kailio negalima nulupti"), tačiau, kadangi iš kažkur pinigai turi ateiti - ima nuo uždirbančių "daugiau nei vidutinę algą". O šiai antrajai kategorijai nėra įmokų/mokesčių limitų (ar bent aš nežinau tokių).

O kai prasideda tema apie išmokas - antrajai kategorijai žmonių tai yra labai skausminga. Nes mokesčių sistemoje yra pridėta krūvos limitų, kurie, praktiškai paėmus, skatina uždirbančius "didesnę nei vidutinę algą" nesirgti, neiti mėnesio "motinystės atostogų". O tik dirbti ir toliau mokėti mokesčius. Kas yra nesąžininga.

Komentarai

Pritariu tau.
Ar matematiskai gali daugeti daugiau nei vidutine alga uzdirbanciu zmoniu? (4 pastraipa) juk tada kiltu vidutine alga ir persisirstytu zmones? Ar as su mediana maisau?
dabartine mokesciu sistema skatina uzdirbti minimumą ir baudzia, jei dirbi "per daug".

Be abejo gali. Tiesiog vidurkis didėtų ir tiek :)

http://risky_wijaya.staff.gunadarma.ac.id/
http://ma-dasar.lab.gunadarma.ac.id/wp-content/uploads/2013/10/Flowchart...
http://ugpedia.gunadarma.ac.id/content/53/3644/id/ug-in-your-hand.html
http://ahyad.staff.gunadarma.ac.id/
http://ugpedia.gunadarma.ac.id/content/55/791/id/keringanan-biaya-kuliah...
http://sap.gunadarma.ac.id/index.php?stateid=daftar&substateid=detailkul...
http://elearning.gunadarma.ac.id/docmodul/sistem_penunjang_keputusan/ven...
http://ugpedia.gunadarma.ac.id/cari.html?search=gunadarma&seite=70
http://31113832.student.gunadarma.ac.id/tugas.html
http://riskayanto.staff.gunadarma.ac.id/
http://wsilfi.staff.gunadarma.ac.id/Downloads/files/49141/Daftar-Mhs-TMe...
http://32110413.student.gunadarma.ac.id/tugas.html
http://lintang.staff.gunadarma.ac.id/Downloads/files/35352/RPKPS+MK+Peng...
http://sap.gunadarma.ac.id/upload/AK-024307.pdf
http://boldson.staff.gunadarma.ac.id/Downloads/files/45524/Pertemuan ke-3 (Proses).pdf

http://ugpedia.gunadarma.ac.id/content/55/74/id/dimana-jika-mahasiswa-in...
http://ugpedia.gunadarma.ac.id/pdf.php?cat=18&id=792&lang=id
http://papers.gunadarma.ac.id/index.php/letter/article/view/1779
http://lpug.gunadarma.ac.id/sertifikasi/forensikina/
http://ugpedia.gunadarma.ac.id/cari.html?search=&seite=63
http://www.gunadarma.ac.id/id/pages/en-facilities.html
http://ugpedia.gunadarma.ac.id/content/55/133/id/prosedur-beasiswa.html
http://www.gunadarma.ac.id/id/page/pengukuhan-prof-dr-rr-dharma-tintri-e...
http://ftp.gunadarma.ac.id/linux/docs/v19/ui/rektor/2005/SKR-2005-0547.pdf
http://jennie_k.staff.gunadarma.ac.id/Downloads/files/27676/ANALISIS ASPEK SOSIAL, TRANSPORTASI DAN EKONOMI.pdf
http://library.gunadarma.ac.id/repository/view/3746198/pembuatan-website...
http://elearning.gunadarma.ac.id/docmodul/pengantar_basis_data/bab2-kebu...
http://ugpedia.gunadarma.ac.id/category/54/3/baak.html
http://dina_anggraini.staff.gunadarma.ac.id/Downloads/files/38089/Latiha...
http://kiayati.staff.gunadarma.ac.id/Downloads/files/53271/RPS+Media+Rel...
http://ugpedia.gunadarma.ac.id/content/12/956/id/kebidanan.html?highlight=
http://www.gunadarma.ac.id/en/page/cuti-akademik.html

Good post. I learn something totally new and challenging
on websites I stumbleupon everyday. It's always useful to read articles from other
writers and use something from their sites.

Excellent post. I am dealing with some of these issues as well..

The inability to behave on information after clearly figuring out what the fitting thing to do is what stops you from taking the subsequent
step.

My partner and I stumbled over here by a different website and thought I might as well check things out.

I like what I see so now i'm following you. Look forward
to exploring your web page again.

Many thanks extremely valuable. Will share site with my pals.

read this - check over here - read - Related Site - visit this weblink - visit this web-site - get redirected here -
find more info - secret info - see post - Read the Full Post - read more
- click through the next document - Read More On this page - site web - advice here - sources tell me - click
to read - click for more info - read the article - mouse click
the next article - here. - Click In this article - look at this site - similar web site - mouse click the following web site - just click
the following article - simply click the up coming website - similar web page - what is it
worth - sources - talking to - our source - click the following article - you can try this out
- visit my web site - Get the facts - visit this link - please click
the up coming post - browse around these guys - here. - click
through the next web site - view site… - my response - link web page - Learn Alot more - Read This method - find out here
- visit these guys - please click for source -

http://thinktoronto.ca/user/profile/3282 - http://e.mba.r.r.assaf.m@arkiwater.com/?option=com_k2&view=itemlist&task... - http://security-info.com/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=193155 - http://factscsh.com/UserProfile/tabid/81/userId/88888/Default.aspx - http://www.ankaradayasamak.com/index.php/component/k2/itemlist/user/30676 - http://booka.info/blog/145.html - http://piewchat.de/index.php?do=/profile-7810/info/ - http://morningchurch.com/groups/hypnose-tabac-lyon/ -
http://www.matsuri.com/modules/hakusen/userinfo.php?uid=808431 - http://trumpforum.info/member.php?action=viewpro&member=MadgeHimme - http://www.ourfollowers.com/vb/member.php?u=24809 - https://en.moegirl.org/User:FredrickCrookes - http://www.tierrechtstermine.de/tierrechtsdiskurs/member.php?action=prof... -
http://www.singlepolish.com/nopbrenda01 - http://irbna.ir/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=66852 - http://solterra-connect.com/ActivityFeed/MyProfile/tabid/57/userId/4344/... - http://solterra-connect.com/ActivityFeed/MyProfile/tabid/57/userId/4344/... - http://asmirnov.vds1.vaz2108100.012345.ru/forums/member.php?u=102300 - http://oxforddepot.net/depot/msg/80126.html - http://iraqpainclinic.com/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=185807 - http://tekom-lease.com.ua/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=314418 - http://hr.questfox.com/Default.aspx?tabid=2942&userId=151749&language=en-US -
http://www.redlatinos.net/index.php?topic=106560.0 - http://cafeleoseguetto.com/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=7502 - http://eroticchatters.com/beta/forum/viewtopic.php?id=142 - http://www.brightlight.ir/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=17353 -
http://eekg.org/index.php/author/pattitownse/ -
http://en.omegatechnology.gr/UserProfile/tabid/61/userId/531948/Default.... - https://www.atirstam.fr/user/profile/216 - http://rentkori.com/index.php?page=user&action=pub_profile&id=12740 - https://planetbn.com/forums/index.php?p=/discussion/66/hypnotherapie-lyon -
http://youaremine.ru/index.php/blog/53317/hypnose-pour-maigrir-lyon/ - http://wiki.floksociety.org/w/Usuario:LettieTunstall7 - http://www.transformertoys.co.uk/discussion/user-113822.html - http://www.matalqah.com/vb/member.php?u=54155-Cecila9545 - http://tvsalon.dyndns.tv/groups/testt/wiki/421da/hypnose_a_lyon.html -
http://astrobaba4u.com/comment/html/index.php?page=1&id=1274 - http://www.gamunu.info/forum/index.php?a=member&m=3612170 - http://www.chnyouji.com/comment/html/index.php?page=1&id=100913 - http://aganoconsulting.com/component/k2/itemlist/user/96122 - http://www.planesale.com/author/ckmstacey65/ -
http://www.nibit.co.il/ActivityFeed/MyProfile/tabid/57/UserId/60979/Defa... - http://www.shhuangeyuan.com/comment/html/index.php?page=1&id=47462 -
http://www.soleermetico.com/inclusiveyouthwork/index.php?title=User:Rica... - http://www.itsbharat.com/user/profile/3970 - https://www.fiorano.com/opensource/forum/discussion/11037/hypnotherapeut... - http://www.ccnyjournalism.org/2017/05/15/hypnotherapeute-lyon/ - http://rafaelcarretero.es/component/k2/itemlist/user/224485 - http://mb.it8851.com/comment/html/index.php?page=1&id=56036 - http://calzadosaldea.cl/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=11966 http://cof.proedu.ro/smf/index.php?topic=691653.0

All-time.

I constantly spent my half an hour to read this website's posts everyday along with
a mug of coffee.

The WPN is extremely beneficiant to their gamers in terms of rakeback, VIP applications, and rake
races.

Avant de télécharger le logiciel: Le téléchargement de hm2
se fait de puis le website officiel: Si vous souhaitez tester le produit avant de l'acheter, une version d'évaluation est disponible pour
un essai pendant 30 jours.

Avec une partie de poker qui démarre chaque seconde, PokerStars
est l'endroit unique pour jouer au poker de tournoi en ligne.

I don't even know the way I stopped up right here,
but I believed this publish was good. I don't know who you are but definitely
you are going to a famous blogger should you are not already.

Cheers!

Jouez au no-limit Maintain'em , pot-limit Omaha et bien plus encore.

Et cela encourage les joueurs à pratiquer plus souvent, ce que leur permet de faire
le poker en ligne.

Galetum isjungti captcha? Ar kokia draugiskesne isiinstaliuoti :D

I feel that is among the so much vital info for me.
And i am glad reading your article. However
want to observation on few common issues, The website style is perfect, the
articles is in reality nice : D. Excellent task,
cheers

En tous les cas, vous devez utiliser le courriel pour contacter le
support, mais ils répondent toujours en moins de 24 heures.

If some one wants expert view about running a blog after that i propose him/her to
pay a quick visit this webpage, Keep up the pleasant work.

Sushi the monster stack was 2 seats to my left, after him
was Sumit Sapra and Sumit Asrani was very brief.
I had 224k at 5k-12k and I was maybe third in chips.

Le website de Hod'em Supervisor 2 est en Anglais.

Participant swimming pools are expanded and players benefit from the protections of their particular person state rules.
Because of the bigger participant pools, there's additionally elevated profitability for particular person poker websites.

This post will help the internet viewers for setting up new weblog or even a blog from start to end.

Man rodos Lietuvoje problema ne su mokesčių mokėjimu, o jų panaudojimu. O kai naudojama taip, kaip aprašoma poste, tai ir nekyla ranka jų mokėti.

Hello, i think that i saw you visited my weblog so i came to “return the
favor”.I am attempting to find things to enhance
my website!I suppose its ok to use a few of your
ideas!!

magnificent put up, very informative. I'm wondering why the opposite experts of this
sector don't realize this. You must continue your writing.
I am confident, you've a great readers' base already!

I am truly thankful to the owner of this web site who has shared this wonderful post
at at this time.

Стaбильный зapаботoк от 8000 pyб в день! Гаpантиpованно!
Этo отличная вoзможность oбpести финaнcовую независимoсть!

Подробнеe: http://webcrasty.ru/zarabotok/

<img>https://pp.userapi.com/c636829/v636829390/67dfc/Z5nBA2NRR4U.jpg</img>

Great web site you have got here.. It's hard to find high-quality writing like yours these days.
I honestly appreciate people like you! Take care!! https://goo.gl/maps/RLPFGxUQTms

In June 2005, PartyGaming , the guardian company of the
then-largest on-line cardroom, PartyPoker, went public on the London Stock Change ,
reaching an initial public offering market worth in excess of $8 billion.

Hello! <a href=http://levitra365us.com/#mexican-online-pharmacy-reviews>buy vardenafil pills</a> beneficial web site.

I think this is among the most important info for me.

And i am glad reading your article. But want to remark on few
general things, The web site style is perfect, the articles
is really nice : D. Good job, cheers

Hello, just wanted to tell you, I liked this post. It was funny.
Keep on posting!

Vous avez un formulaire de canalisation bouchée sur le
secteur de Paris 17 et la region de paris ?

Planete service est une entreprise de chauffagistes qualifiés qui intervient chez vous
en 30 minutes.

Villes du 94 dans lesquelles nos electricien se déplacent :

volet metalique Alforville

Villes du 95 dans lesquelles nos plombier se déplacent
:
plombier Cergy

Villes du 92 dans lesquelles nos electricien se déplacent :
chauffagiste Levallois Perret

Villes du 93 dans lesquelles nos vitrier se déplacent :
plombier Montreuil

Villes du 78 dans lesquelles nos electricien se déplacent :
chauffagiste Marly-le-Roi

Got questions?

Marvelous, what a blog it is! This blog provides helpful
data to us, keep it up.

I savor, cause I found just what I was having a look for.
You have ended my four day long hunt! God
Bless you man. Have a great day. Bye

Go to the CDC Journey Well being web site for particulars on vaccines and
other necessary data to stay wholesome when you journey.
You can too download CDC's TravWell app , which helps users
discover out vaccine and medicine recommendations for every country.

Ils les augmentent ou les perdent au fur et à mesure du jeu, et ceux qui restent se qualifient pour l'étape suivante, et ainsi de suite jusqu'à la dernière table.

Are there any remaining poker rooms after Black Friday ?

Hi there, I read your new stuff on a regular basis.

Your story-telling style is awesome, keep doing what you're doing!

But returns saturday for first.

Do you mind if I quote a couple of your posts as long as I provide credit and sources back to your webpage?
My blog site is in the exact same niche as
yours and my visitors would truly benefit from a lot of the information you present here.
Please let me know if this okay with you. Many thanks!

Hand 3: We open K8ss.

you are actually a good webmaster. The site loading velocity is amazing.

It seems that you are doing any unique trick. Moreover,
The contents are masterpiece. you've done a fantastic
task in this matter!

It's fantastic that you are getting ideas from this article as well
as from our argument made at this time.

En prenant compte de tous ces éléments, nous choisissons les websites de jeu
d'argent sur le Net qui ont les meilleures choices et la meilleure réputation.

Les commentaires des lecteurs sont indispensable.

For instance; when the UK Point Of Consumption tax
(POCT) came into effect each Winamax and stopped
permitting UK poker players enjoying at the dot-fr poker rooms.

Komentuoti