Jūs esate

aukštojo mokslo reforma

2009 m. 43-os savaitės juokingiausia arba įdomiausia citata

Vėl aukštojo mokslo tema

DELFI perskaičiau tokį straipsnį, užvadintą "G.Steponavičius – už geriausių ir motyvuočiausių studentų rėmimą". (Gintaras Steponavičius - kandidatas į Švietimo ir mokslo ministrus). Mano komentaras apie straipsnį toks. Perskaičiau straipsnį ir taip ir nesupratau, kas ten norėta pasakyti.

Už Aukštąjį mokslą šį semestrą mokėti nereikės

Nuo trečiadienio KTU Informatikos fakultete kabo raštelis, jog šį semestrą už aukštąjį mokslą neturės mokėti studentai, kurių vidurkis nesiekia 8-ių. Visi tokie apmokėjimai bus pasibaigus semestrui. Apie tai, kad ne visuose fakultetuose ir studijų programose 8-i yra lengvai pasiekiamas vidurkis jau šnekėjau. Šįkart noriu pasisakyti apie apmokėjimą už mokslą pasibaigus semestrui. Tai man atrodo keistokai. Baigiu semestrą, tada moku už praeitą mokslą. Man atrodo, kad tai nėra visai sąžininga - praeitą semestrą aš mokiaus, turėjau vidurkį tuos 8-is.

Aukštojo mokslo reforma

Yra pateiktas pasiūlymas, jog "gerai" (taip yra parašyta Konstitucijoje) besimokantis studentas yra tas, kuris neturi akademinių skolų (kaip ir yra dabar) ir kurio vidurkis yra bent aštuoni iš dešimties (dešimtbalė sistema).  Viskas čia būtų smagu, jei ne vienas BET. Problema ta, kad skirtingose studijų programose tas pažymys 8-i yra skirtingas. Nereikia lyginti pažymio 8, gauto socialinėse studijose ir pažymio 8-i gauto tiksliuosiuose moksluose arba techniniuose. Studijuojant vadybą, viešąjį administravimą ir pan. gauti tuos 8-is nemanau kad būtų sunku - studijos lengvos.
Subscribe to aukštojo mokslo reforma